„Lincoln Continental zvolte na svou cestu pohodlí PRVNÍ TŘÍDY“

 

 

Lincoln Continental je řada luxusních sedanů značky Lincoln, divize americké automobilky Ford Motor Company. Poprvé byl představen v roce 1939 s karosérií kabrioletu. , Označení Continental Lincoln používá po deset generací vozidel v období téměř 80 let. Typový štítek Continental je odvozen od původního kabrioletu z roku 1939, který má přizpůsobit evropské „kontinentální“ prvky vnějšího stylingu tělu a podvozku Lincolnu.

Aktuální – Desátá generace Continental vstoupila na trh v roce 2017

Continental sdílí platformu platformu Ford CD4 s pohonem předních, nebo pohonem všech kol AWD. 

Lincoln Continental se prodává se třemi různými motory, které jsou spojeny se šestistupňovou automatickou převodovkou. Základní motor V6 je atmosferický, a další dva V6 s dvojitým turbodmychadlem. Základním motorem je tedy 3,7 l V6, který nabízíí 305 koní (227 kW) a 380 N⋅m. Dalším motorem je V6 s Turbodmychadlem s přímým vstřikováním o objemu 2,7 L s výkonem 335 koní (250 kW) a 515 N · m. Nová generace V6 s dvojitým turbodmychadlem s přímým vstřikováním o objemu 3.0 L je vrcholným agregátem a je určena pouze pro spoužití společností Lincoln.tento má výkon 400 k (298 kW) a kroutícím momentu 542 N⋅m

Lincoln Continental obsahuje řadu položek, které nebyly dříve nabízeny ve vozidlech Ford Motor Company, včetně elektronických dveří Lincoln volá „E-Latch“, který se samy dovřou, pokud nejsou dveře zcela uzavřeny (vnější kliky dveří jsou integrovány do okenního ránu a v interiéru je na otevírání elektricky aktivované tlačítko. Volič řazení rychlostních stupňů je umístěn na středové konzole a řadí se pomocí tlačítek „P, R, N, D, S“, (což je odkazem na historii vozidel Lincoln) Volbou tlačítka „S“ představujeme režim „Sport“, v němž se tlumiče s Elektronickým řízením tlumení, elektrického posilovače řízení přenastaví na sportovnější polohu. Stejně jako ostatní vozy Lincoln i Continental nabízí adaptivní tempomat a technologii jízdního pruhu. Z dalších novinek Continental nabízí 360-stupňový kamerový systém pro „virtuální rozhled a lepší manévrovatelnost s vozem“. Repro soustava „Revel“, která je volitelná v provedení s 19 reproduktory a vyznačuje se hliníkovými mřížkami reproduktorů instalovanými v panelech předních a zadních dveří je špičkou ve svém segmentu.

Prémiovost vozu Continental ucítíte při prvním zasednutí do 30ti směry ovládaných sedadel, s masážní funkcí a to nejen pro přední, ale taky zadní cestující.

 K dispozici jsou čtyři výbavy Premier, Select nebo Reserve přičemž vrcholnou nabídkou je limitovaná výbava Black Label, která nabídne individuální prvky, jako nikdo jiný.