„Lincoln Navigator 2018 byl zvolen prémiovým SUV roku 2018 ve Spojených Státech, vyzkoušejte i vy spojení 450ti koňských sil s 10ti stupňovou automatickou převodovkou“

 

 

Lincoln Navigator je od roku 1997 průkopníkem velkých SUV, postaven na platformě vozů Ford F-150 a Ford Expedition, jenž se odlišuje tím nejluxusnějsím, co kdy Lincoln svým zákazníkům nabídl.

Aktuální – Čtvrtá generace se vyrábí od podzimu roku 2017 a to s pohonem zadních, nebo pohonem všech kol AWD.

Jedinou motorizací je tedy V6 o objemu 3.5 s dvojitým turbodmychachlem, a výkonem 450 koní,který je použit také ve vozidle F-150 Raptor, nebo superspotru Ford GT

Z výčtu inovativních prvků Lincolnu Navigátor je volič řazení rychlostních stupňů nazvaný Piáno klávesnice, který je umístěn na středové konzole a řadí se pomocí tlačítek (což je odkazem na historii vozidel Lincoln)

Další novinkou je řazení jízdních režimů, a to od komfortních, přes sportovní až po režim jízdy v hlubokém sněhu. Všechny tyto nastavení ihned změní dynamiku Elektronických tlumičů podvozku a elektrického posilovače řízení. Vozidla s pohonem všech kol AWD mají také automatickou uzávěrku diferenciálu.

Z dalších novinek Navigator nabízí 360-stupňový kamerový systém pro „virtuální rozhled a lepší manévrovatelnost s vozem“. Repro soustava „Revel“, která je volitelná v provedení s 20 reproduktory a vyznačuje se hliníkovými mřížkami reproduktorů instalovanými v panelech předních a zadních dveří je špičkou ve svém segmentu.

Prémiovost vozu Navigator ucítíte při prvním zasednutí do 30ti směry ovládaných sedadel, s masážní funkcí.

K dispozici jsou čtyři výbavy Premier, Select nebo Reserve přičemž vrcholnou nabídkou je limitovaná výbava Black Label, která nabídne individuální prvky, jako nikdo jiný.